ekranStworzyliśmy informatyczny system logistyki wewnątrz-zakładowej dla dużej fabryki w Katowicach. System oparty jest na japońskiej metodologii Kanban, rozwijanej od lat 60-tych. Liczne wdrożenia na całym świecie pokazały jak implementacja trafnych założeń metodologii Kanban wpływa na konkurencyjność rynkową podmiotów, które zdecydują się na jej wdrożenie. Najlepszym przykładem może być Toyota, która była pierwszym prekursorem i polem doświadczalnym metodologii Kanban, a obecnie jest jedną z najlepiej zorganizowanych światowych korporacji.


Więcej o systemie Kanban można poczytać tu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kanban

Dla zakładu w Katowicach przygotowaliśmy system obsługujący i porządkujący logistykę pomiędzy magazynem wewnętrznym a liniami produkcyjnymi.

panelGłównym założeniami, które postawiliśmy sobie za cel w pierwszej fazie wdrożenia są:

  • kontrola jakości - zero błędów przy dostawach materiałów do linii produkcyjnych
  • dostawy na czas - zero zbędnych materiałów przy liniach produkcyjnych
  • zero dokumentów papierowych - proces zamawiania i dostaw w pełni skomputeryzowany
  • pełne raportowanie - kto, kiedy, czego i ile dostarcza materiałów do linii produkcyjnych
  • prosta i przejrzysta wizualizacja zamówień - po stronie linii produkcyjnych panele dotykowe, po stronie magazynu ekrany wizualizacyjne

Cele zostały osiągnięte, a bezproblemowa praca systemu daje wymierne korzyści naszemu Partnerowi. Dla zainteresowanych referencje do wglądu.

Zapraszamy inne zainteresowane zakłady do współpracy! 

Kontakt z naszymi doradcami: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Copyright © 2016 System-design. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Designed by: Joomla solmedia.pl